„Ăștia sunt extrem de civilizați”

„Ăștia sunt extrem de civilizați”

Diana Șoșoacă se află în Rusia, la Moscova, iar europarlamentara a intrat într-un live în care a adus laude statului rus și a vorbit despre libertate, piața liberă și investiții. Ea a relevat că Rusia este o țară „liberă” și că oamenii „sunt extrem de civilizați”.  

Diana Șoșoacă a transmis un live din Piața Roșie, la Moscova, unde a elogiat Rusia pentru eficiență, investiții și dezvoltare. Europarlamentara a descris țara drept un model de ordine și libertate, spunând că oamenii „sunt extrem de civilizați”. Transmisiunea a fost realizată pe Facebook, platformă interzisă în Rusia și al cărei proprietar, Meta, este declarat „organizație extremistă” de autoritățile ruse.

Diana Șoșoacă, laude de la Moscova

„Uitați-vă și voi ce frumos e. Uitați-vă câtă lume e. Și nu este mizerie pe jos. Ăștia sunt…

Citeşte mai mult

administrator

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *