Sebastian Burduja:”ONG-uri de mediu încearcă să blocheze din nou proiectul Neptun Deep. Blocarea lui este o dovadă de iresponsabilitate”

Sebastian Burduja:”ONG-uri de mediu încearcă să blocheze din nou proiectul Neptun Deep. Blocarea lui este o dovadă de iresponsabilitate”

ONG-uri de mediu încearcă să blocheze printr-o nouă acțiune în justiție, a șasea la număr, proiectul Neptun Deep, a afirmat ministrul Energiei, Sebastian Burduja. Ministrul spune că cererea de chemare în judecată e complet nemotivată.

Sebastian Burduja susține că este un atac asupra suveranității energetice și securității noastre naționale.

„ONG-uri de mediu, finanțate direct sau indirect prin rețele opace, încearcă să blocheze printr-o nouă acțiune în justiție, a 6-a la număr, proiectul care va scoate România și întreaga regiune din dependența energetică față de de Rusia. Vă vine să credeți sau nu, dar cererea de chemare în judecată e complet nemotivată.

Toată constă în faptul că o autorizație ar fi nelegală pentru că și alte operațiuni administrative efectuate anterior ei ar fi nelegale, acelea fiind la rândul lor contestate în instanță, nedeclarate nelegale de un judecător. Practic,…

Citeşte mai mult

administrator

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *